ZPĚT NA VÝPIS ČLÁNKŮ

Vyplatí se posuvné dveře?

Vyplatí se posuvné dveře?

Posuvné dveře

Kromě designu mají posuvné dveře další, zato nepřehlédnutelnou výhodu. Úsporu místa.

Ač se to nezdá, ušetřené místo je opravdu znatelné – jednoduše si jej můžete spočítat, pokud sečtete objemy všech vykrojených dveřních výsečí na půdorysném plánu bytu či domu.

Posuvné dveře jsou zpravidla o něco dražší, uvážite-li však plochu zabranou "mrtvým" prostorem otevíracích dveří (která jde často do několika metrů čtverečních), zjistíte, kolik platíte nevyužitelného prostoru a posuvné dveře ve výsledku vycházejí často jako levnější varianta.

 

Nástrahy otevíracích dveří

 Tyto nástrahy se skrývají i v jejich ne na první pohled zřejmé nepraktičnosti. Nemluvě o úzkých chodbách, představte si situaci, kdy potřebujete dveře z nějakého důvodu nechat otevřené. Na jedné jejich straně se tak vytvoří nejméně 60cm "stěna", kterou musíte obcházet, ale v jejíž dráze nesmí stát žádné skříně, věšáky a podobně.

Prostor pro posuvné dveře jde naopak vyřešit velmi efektivně, kdy například skříň posunete o několik centimetrů od stěny a vytvoříte tak prostor pro posuv dveří, které pak mohou zůstat otevřené, aniž by jakkoli zabíraly místo, či zavazely.

V neposlední řadě jsou posuvné dveře méně náchylné k rozbití a tím úrazům. Nelze je nečekaně otevřít "do cesty" jiné osobě (v případě dětí často běžící), a průvan je jim vyloženě k smíchu.

Na druhou stranu se posuvnými dveřmi připravíte o pikantní momenty v hádkách, kdy drahá polovička odejde a práskne za sebou dveřmi, až se vysype sklo.

Podívejte se, jaké posuvné dveře máme v nabídce – jistě si vyberete.

 


KOMENTÁŘE (0)

Zatím žádné příspěvky